Baby Barbers – czyli spotkania dla dzieci wprowadzające je w świat fryzjerskiego rzemiosła i kulturę barberską. Pierwsze spotkania odbędą się w niedzielę, 20 czerwca na ul. Sławin 41 w Lublinie. Przy okazji chcemy w ten sposób wspólnie świętować Dzień Ojca.

Jak to wygląda?

Tatusiowie (wujkowie, dziadkowie) przychodzą ze swoim dzieckiem na spotkanie organizowane w kultowym The Razor’s Edge Barbershop, aby w przyjemnej atmosferze poznać fascynujący świat męskiego fryzjerstwa.

Pod okiem instruktora i dzięki wspólnej pracy ze swoim opiekunem na naszych spotkaniach dziecko ma szansę:

– poznać „od kuchni” działanie męskiego zakładu fryzjerskiego i posłuchać, dlaczego regularne dbanie o włosy jest takie ważne;

– nauczyć się tradycyjnego wyrabiania piany w ceramicznych tygielkach, rozprowadzania jej pędzlem po nadmuchanym balonie i golenie brzytwą* przy asyście swojego opiekuna;

– posłuchać o fascynującej historii fryzjerskiego rzemiosła, zobaczyć nieużywane już, staromodne narzędzia fryzjerskie, dowiedzieć się czym różni się fryzjer od barbera i dlaczego symbolem zakładu barberskiego jest niebiesko-biało-czerwony, kręcący się lizak.

– uczesać główkę fryzjerską używaną podczas szkoleń fryzjerskich i wspólnymi siłami umyć jej włosy w zakładowej myjce. Dla tych dzieci, które nagminnie boją się mycia włosów przygotujemy kilka podpowiedzi, co mogą zrobić, aby mycie włosów było przyjemniejsze.

– przetestować i powąchać dużo różnych kosmetyków używanych w zakładzie;

– wcielić się w rolę fryzjera i zadbać o dobre samopoczucie swojego opiekuna. „Zabieg” będzie obejmował wmasowanie pachnącego olejku w brodę/policzki oraz nałożenie na twarz gorącego ręcznika podczas kilkuminutowego relaksu na barberskim fotelu.

– zaprojektować najbardziej wymyślną brodę i wąsy podczas sesji kreatywnego rysunku z innymi dziećmi;

– na koniec zgarnąć dużo ciekawych fantów (bo wiadomo, że każde dziecko uwielbia prezenty): dyplom uczestnictwa w szkoleniu, różne naklejki nawiązujące do kultury Barbershopu, „barberską” kolorowankę, itp.

*oczywiście podczas naszych spotkań dziecko nie dostaje do ręki żadnych niebezpiecznych narzędzi. „Brzytwy” używane podczas zabawy to tzw. szawetki, z których wcześniej wyjmujemy wymienne ostrza. Dzięki temu całkowicie bezpieczne narzędzie nadal ma kształt prawdziwej brzytwy i wciąż doskonale ściąga pianę z napompowanego balona. Stanowi to znaną i powszechnie stosowaną metodę nauki operowania brzytwą wśród początkujących fryzjerów.

Skąd pomysł na Baby Barbers?

Będąc rodzicami dobrze znamy bolączkę znalezienia fajnej i nietypowej atrakcji w naszym mieście, gdzie ojciec z synem/córką mogą przyjemnie i twórczo spędzić czas. Zależy nam na tym, aby spotkania „Baby Barbers” stanowiły pretekst do większego zaangażowania Ojców w czas wolny swoich pociech – zwłaszcza, że specjalnie organizujemy pierwsze tego typu spotkania 20 czerwca, czyli przed Dniem Ojca. Taka formuła oczywiście nie ma na celu dyskryminowania Mam.

Dodatkowym atutem Baby Barbers jest pokazanie dzieciom zalet dbania o higienę głowy i uszu oraz regularnych wizyt u fryzjera. Dzieci mają szansę przekonać się, że fryzjer i szampon nie gryzą. Spotkania mogą być bardzo korzystne dla tych szkrabów, które nie lubią ścinania i mycia włosów.

Uwaga! Podczas naszych spotkań Baby Barbers ani dzieci, ani ich opiekunowie, NIE BĘDĄ mieli strzyżonych włosów. Podczas spotkania dziecko pozostaje cały czas pod opieką i odpowiedzialnością swojego opiekuna.

Godziny spotkań i dodatkowe informacje

Spotkania organizowane są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Aby zabawa się udała – proszę nie zapisywać dzieciaków do nieodpowiednich grup.

– 6 – 7 lat – godzina 11:00 – 13:00, cena 70 zł od dziecka – max 5 dzieci

– 8 – 9 lat – godzina 13:30 – 15:30, cena 70 zł od dziecka – max 5 dzieci

– 10 – 11 lat – godzina 16:00 – 18:00, cena 70 zł od dziecka – max 5 dzieci

Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki. Podczas spotkania dzieci mają kontakt z różnymi  kosmetykami (np. pianą do golenia, szamponem, olejkiem do brody). Teoretycznie wszystkie te kosmetyki łatwo zmyć z odzieży, warto jednak wziąć dziecku wygodne ubranie na zmianę – zwłaszcza, gdyby zmoczyło się wodą. Uzywamy bezpiecznych i przetestowanych produktów, jeśli jednak  dziecko lub opiekun ma alergię na substancje, które mogą pojawić się w kosmetykach, niestety nie powinien brać udziału w warsztatach.

Na spotkaniach będą robione zdjęcia i kręcony materiał video.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność opłacenia biletów na konkretne spotkanie poprzez sklep – https://razorsedge.pl/produkt/baby-barbers/

Prosimy zjawić się na 10 minut przed rozpoczęciem zabawy.

W przypadku problemów z płatnością prosimy o kontakt emailowy – barberlublin@gmail.com Telefon do organizatora: 696-898-413.