Od pierwszego roku naszej działalności obchodzimy w naszym barbershopie Movember. Movember to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne mężczyzn. Jej symbolem są wąsy, więc jako specjaliści od męskiego zarostu nie mogliśmy pozostać obojętni na taki fantastyczny event. Bo zdrowie jest męskie!

O akcji szerzej rozpisał się Piotr w swoim artykule “Listopad w lubelskich barber shopach” w czasopiśmie Barber Expert Magazine.

“Mimo że brzmi to bardzo patetycznie, to w centrum naszych działań stawiamy szeroko pojęty dobrostan każdego mężczyzny. Oczywiście urzeczywistnia się to przede wszystkim dbaniem o wygląd i samopoczucie naszych klientów, co jest wpisane w samą specyfikę naszej pracy. Ale chętnie wspieramy akcje mające na celu zadbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne mężczyzn z naszego miasta.”

Piotr Woliński

Organizację Movember w 2020 roku popsuła nam pandemia i lockdown. Mimo zaplanowanych spotkań, eventów i happeningów – nasz plan zakończył się na akcji informacyjnej w naszych zakładach.

Rok później, w 2021 mogliśmy rozwinąć skrzydła!

Movember w 2021 roku

Po pierwsze skontaktowaliśmy się z naszymi partnerami z IFMSA Poland oddział Lublin. Studenci medycyny zrzeszeni w tej organizacji zgodzili się przeprowadzić spotkania informacyjne w naszych obu zakładach. Żeby jednak spotkania nie dotyczyły tylko trudnych tematów onkologicznych, nasi przyjaciele z Browaru Dziki Wschód postanowili urządzić podczas naszych spotkań beer-tasting dla gości. W odstępach dwóch tygodni widzieliśmy się najpierw w the Razor’s Edge, potem w Lublin Blues Barbershop. Poniżej fotorelacja z pierwszego eventu z 12 listopada na ul. Sławin 41.