MOVEMBER W LUBLINIE

"Wąsy dla Zdrowia"

Od kilku lat listopad jest miesiącem, w którym w wielu krajach promowane są akcje profilaktyczne. Akcje mające na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych i nowotworów dotykających mężczyzn.

Symbolem tych akcji są wąsy.

Wąsy – zwłaszcza u kogoś, kto nigdy ich nie nosił – intrygują. Prowokują do pytań i do dyskusji i mogą stać się świetnym pretekstem do rozmowy na tematy, których zazwyczaj się unika lub lekceważy – do rozmowy o zdrowiu i o raku.

Dlatego zapuszczajcie – wąsy dla zdrowia!

Movember w Lublinie 2018 wąsy dla zdrowia - zdrowie jest męskie Barbershop the Razor's Edge

CELE AKCJI WĄSY DLA ZDROWIA

Celem naszej akcji jest edukowanie, namawianie do prowadzenia zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych wśród mężczyzn i przełamywanie tabu dotyczącego nowotworów, zwłaszcza raka dotykającego męskich miejsc intymnych. Zwłaszcza obecnie – w dobie pandemii Koronawirusa – warto jest zwracać uwagę na inne choroby.

Przez cały miesiąc studenci medycyny z lubelskich oddziałów takich organizacji jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oraz SCORA, a także fryzjerzy w lubelskich Barbershopach The Razor’s Edge oraz Lublin Blues, zachęcają do zapuszczania symbolicznych wąsów w listopadzie, zwracania szczególnej uwagi na niepokojące objawy i do skorzystania z badań diagnostycznych w Centrum Medycznym Sanitas w promocyjnej cenie.

Wystarczy zgłosić się do Centrum Medycznego Sanitas z paragonem za nasze usługi, aby otrzymać 10% zniżki na konsultacje specjalistyczna urologa czy na badania PSA całkowity.

No właśnie – wąsy to tylko symbol. Ale mają na celu zwrócić uwagę na rzeczy ważniejsze, o których faceci – co tu ukrywać – zwykle starają się nie mówić.

ZDROWIE JEST MĘSKIE

NOWOTWORY WŚRÓD MĘŻCZYZN

Rak to ruletka, a statystyki pozostają nieubłagane: niewykryty rak zabija mężczyzn. I jest w tym morderczo skuteczny! Z kolei szybko zdiagnozowany – jest bardzo często całkowicie uleczalny.

Czas skończyć z udawaniem macho – i traktowaniem raka męskich miejsc intymnych jak tematu tabu.

W pierwszej kolejności – możesz zbadać się sam. Przeczytaj o tym TUTAJ oraz TUTAJ 

Nie lekceważ żadnych objawów! Nie czekaj, aż “skończy się COVID” ale działaj od razu!

SKORZYSTAJ Z BADAŃ W CM SANITAS

Zbadaj się! Zachęć do tego kumpli, braci i swoich nastoletnich synów. Bo zdrowie jest męskie!

Jeśli masz od 18 do 40 lat – zbadaj się pod kątem raka jąder i poproś lekarza, żeby wytłumaczył Ci na czym polega samobadanie. Dbaj o siebie – rak jąder może rozwinąć się szybko, nawet w przeciągu kilku tygodni!

Jeśli jesteś starszy – zacznij myśleć o badaniach pod kątem raka prostaty i co najmniej raz w roku rób badania krwi.

PARTNERZY AKCJI

The Razor’s Edge Barbershop i Lublin Blues Barbershop – specjaliści od męskich fryzur i zarostu. Barberzy z “Rejzora” i Bluesa nie mogliby przegapić „wąsatej” akcji. Fryzjerzy z ul. Sławin 41 i Weteranów 26C w Lublinie dbają o brody, wąsy i włosy wszystkich Panów dla których liczy się klasa i styl. Fachowa wiedza i umiejętności, doskonałe męskie kosmetyki i rewelacyjny klimat to tylko niektóre atuty odróżniające the Razor’s Edge i Lublin Blues od innych.

ul. Sławin 41, tel. 666 180 048
ul. Weteranów 26C, tel. 666 13 18 18

Barbershop
centrum medyczne sanitas logo nowe

Centrum Medyczne Sanitas –
oferuje kompleksową opiekę na poziomie renomowanych europejskich klinik. Pod marką Sanitas kryją się nie tylko gabinety specjalistyczne. Pacjenci korzystają również z takich usług jak stomatologia, medycyna pracy, opieka lekarza rodzinnego, rehabilitacja i endoskopia. Część rehabilitacyjna to kompleks pomieszczeń wyposażonych w najnowsze i najskuteczniejsze urządzenia pobudzające ciało i energię życiową rekonwalescentów. Wizytówką Sanitas jest pełno profilowy szpital specjalistyczny. Nowoczesny sprzęt medyczny i nowatorskie metody leczenia pozwalają na szybką rekonwalescencję.

ul. Okopowa 3, rejestracja pod numerem 81 53 40 400 https://cmsanitas.pl

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland – największa ogólnopolska organizacja zrzeszająca studentów kierunków medycznych oraz ich absolwentów, działająca nieprzerwanie od 1956 roku.

Stowarzyszenie funkcjonowało początkowo jako KKSAM (Komitet Koordynacyjny Studentów Akademii Medycznych), następnie i przez wiele lat jako PolMSIC (Polish Medical Students’ International Committee), a od kilku lat w formie IFMSA-Poland.

IFMSA-Poland należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations).

Nasza działalność ma miejsce w oddziałach: Bydgoszcz, Białystok, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Śląsk, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Działalność statutowa realizowana jest w obrębie 6 Programów Stałych:

 • SCOPE – Program Stały ds. Praktyk Kliniczmych (Standing Committee on Professional Exchange)
 • SCORE – Program Stały ds. Wymiany Naukowej (Standing Committee on Research Exchange)
 • SCOME – Program Stały ds. Edukacji Medycznej (Standing Committee on Medical Education)
 • SCOPH – Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (Standing Committee on Public Health)
 • SCORA – Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (Standing Committee on Reproductive Health including AIDS)
 • SCORP – Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju (Standing Committee on Human Rights and Peace)

Oddział Lublin

IFMSA-Poland-logo
Scora zdrowie reprodukcyjne i AIDS

SCORA (Standing Committee on Reproductive Health including AIDS) – Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS

“Najlepszym sposobem walki z AIDS jest prewencja, a najlepszym sposobem prewencji jest edukacja” i zdanie to jest mottem SCORA. Działalność Programu opiera się na edukacji dotyczącej profilaktyki zakażeń przenoszonych drogą płciową, a także ich objawów, diagnostyki i leczenia. Akcje kierowane są do różnych grup społecznych.

W Oddziale Lublin SCORA organizuje akcje takie jak:

 1. Think Pink

 2. Movember

 3. Światowy Dzień AIDS

 4. Pink Lips

 5. Pierwsza wizyta u ginekologa

 6. Dotykaj swoich piersi

 7. Męskie Sprawy

 8. Peer Education HIV i AIDS

 9. Tramwaj zwany pożądaniem

Zapuść wąsy w listopadzie…czyli akcja Movember!

Akcja Movember czyli zapuszczanie wąsów w listopadzie, prowokuje do rozmów o raku jąder i prostaty. Mężczyźni zapuszczają zarost, by zmianą swojego wizerunku zwrócić uwagę na problemy, które dla wielu panów pozostają nadal tematem tabu.

Listopad jest miesiącem profilaktyki raka jądra prostaty. Z tego powodu organizujemy akcje edukacyjno-informacyjne dzięki którym mężczyźni w każdym wieku mają możliwość nauczenia się samobadania jąder przy użyciu specjalnych modeli! Jej celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn na temat profilaktyki raka jąder i raka prostaty, a także podkreślenie jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

W POPRZEDNICH LATACH POMAGALI NAM

Time For Fit – to kameralne miejsce do ćwiczeń pod stałą opieką wykwalifikowanego trenera. Na fitnessowej mapie Lublina odznaczają się rewelacyjnym zapleczem i specjalistyczną wiedzą w zakresie treningów EMS. Do tego dochodzi bar witaminowy, opieka dietetyka, pomoc fizjoterapeuty – czego chciec więcej?

Siłownia Lublin Time For Fit – ul. Lubartowska 68A/U4, timeforfit.pl

Siłownia Lublin